Zabieg

Toksyna botulinowa

RELAKS DLA TWOJEJ SKÓRY

informacje

Toksyna botulinowa

Jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów nerwowo-mięśniowych. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami. Toksynę botulinową wstrzykuje się w określone punkty zależne od tego, które mięśnie chcemy zrelaksować. Podaje się ją, zależnie od okolicy, domięśniowo, podskórnie lub śródskórnie. Stosuje się przy tym bardzo cienkie igły, dlatego ból związany z zabiegiem jest minimalny i nie wymaga znieczulenia miejscowego.

trepinska zdjecie

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

• drobne zmarszczki
• zmęczona i zniszczona skóra
• okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka

EFEKTY DZIAŁANIA

• wygładzenie zmarszczek
• odmłodzenie skóry
• efekt wypoczętej twarzy – efekt liftingujący

SZYBKI EFEKT

Zabieg trwa kilka minut, a jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, ale pełne efekty jej podania widać dopiero po ok. dwóch tygodniach.

Ważne informacje

KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy, oznaczany skrótem HA (hyaluronic acid), to naturalny związek chemiczny występujacy w dużych ilościach w organizmie człowieka. Jest on szczególnie ważny dla skóry, gdzie pełni funkcję „łącznika“ wzmacniającego i wiążącego tkanki.
NAWILŻENIE I ELASTYCZNOŚĆ
Wraz z wiekiem komórki zaprzestają wytwarzania odpowiedniej ilości HA,  co prowadzi do zwiotczenia i utraty elastyczności skóry oraz powstawania zmarszczek. Preparaty z kwasem hialuronowym łączą włókna kolagenowe i wiążą cząsteczki wody sprawiając, że skóra staje się bardziej nawilżona i sprężysta.